AddsThis zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to PinterestPinterestPinterestShare do MoreaddthismoRe56

Keď po dni v práci idem do domu, je známosť; Scenéria je takmer vždy rovnaká. Jedno z mojich detí bežne sedí v jedálenskom priestore a robia domáce úlohy, ešte jeden je v spálni, ktorý si užíva televíziu a zvyčajne je na jej preferovanej oblasti na preferovanej oblasti na maximálnom posteli Donut Pet Dog, druhý ps Na chladnom obývacom priestore, ako aj tri alebo štyri mačky, ktoré sedia vysoko na mačkovom byte a pozorujú všetko, čo sa deje.

Na toto konkrétne popoludnie som prišiel do domu, ako aj známe pamiatky, ako sa zdá, boli neprítomné a potom som počul hlasný výkrik prichádzajúci zo zadnej časti domu. Cítil som sa, akoby moje srdce vypadlo z môjho prsníka na podlahu. To bol najdesivejší moment, aký som kedy zažil rovnako ako vtedy. Nechápal som, čo sa deje v zadnej časti domu, iba to, že sa niečo deje tak dobre, pretože to nebolo niečo dobré.

Keď som sa priblížil k dverám v zadnej časti domu, mohol by som vidieť Daisy na podlahe v evidentnom tiesni, ako aj moje dieťa Danielle, ktoré sa jej pokúša otriasť bez veľkého úspechu. Vyzeralo to, akoby v prieduške Daisyho bolo niečo podané, ktoré odrezalo prívod vzduchu. Daisy spočiatku panikárila, rovnako ako potom začala strácať vedomie. V tom okamihu som si uvedomil, že ak sa niečo neurobí okamžite, bolo by sme v najbližších niekoľkých minútach stratili Daisy.

V mojich článkoch je typický štýl, ktorý zdôrazňuje hodnotu nevyhovovania panikárenia, keď musím ponúknuť skutočnú núdzovú situáciu. Byť úprimný, bolo mimoriadne ťažké dodržiavať svoju vlastnú radu; Až kým som sa nedokázal upokojiť, celá scéna sa pohybovala rýchlo bez akéhokoľvek smeru. Možno si ani nepredstavujem stratu Daisy …

Snažil som sa pokúsiť sa zistiť, či je položka viditeľná alebo na dosah, aby som ju mohol vytiahnuť. Žiadne také šťastie. Mám veľmi dlhé kliešte na ihlu, ktoré som mal v úmysle využiť, ak existoval nejaký druh pohľadu na objekt, avšak so všetkými ťažkými časmi by som nemusel nič vidieť. Čas bol krátko; Vytiahol som Daisy hore, tak som ju objímal zozadu aj tesne pod hrudnou klietkou, rovnako ako som vtiahol hore. Nebol trochu odporu, ale žiadna úľava, tak som to opäť urobil s oveľa väčšou snahou. Po treťom objatí som cítil niečo vylúčené s pomerne trochu sily, ako aj okolnosti sa začali výrazne zlepšovať. Asi o minútu sa Daisy vrátila k svojmu starému chvostu, mačke, ktorý prenasledoval, bežal okolo domu Crazy Ja.

Čo bolo teda zodpovedné za takmer zabíjanie Daisy? Bola to malá baterka, ktorá bola vytvorená na náhrdelník. Nechápem presne, ako to skončilo v jej priedušnici, ale nejako to urobilo.

Ak váš domáci miláčik začne dusiť, ako inštinkt sa bude roubieť a kašeľ, aby tento objekt uvoľnil. V tejto fáze zostaňte v pokoji a nezasahujú. Ak domáce zviera nie je schopné uvoľniť položku, ako sa odreže prívod vzduchu, musíte sa pokúsiť pomôcť. Rodinné domáce zvieratá sa chápali, že sa dúšajú na všetky typy predmetov, ako sú gule, ponožky, kosti, hračky, reťazec, ako aj zoznam pokračuje aj ďalej. Psy sú oveľa viac nebezpečenstvom ako mačky, pretože sú oveľa náchylnejšie na hranie catch, ako aj na jedenie kostí, ako aj jedlo skutočne rýchlo. Je nevyhnutné mať na pamäti, že ak položka spustí úplnú prekážku a začnete stláčať pod rebrovou klietkou (upraveným heimlichským manéverom) v dôsledku toho, že to prinúti vzduch, aby zistil, že položka bude vylúčená. Zostaňte v pokoji čo najviac.

Čo robiť, ak sa váš domáci miláčik dusí:

Obmedzte svojho domáceho maznáčika.

Ak vidíte alebo uchopte položku s tupým pinzetou so špičkou alebo podobným produktom, ako sú kliešte na nose ihly – skúste ju uchopiť a vytiahnuť.

Použite prispôsobený heimlichský manéver- pre mačku alebo malého psa: držte ich chrbát proti bruchu alebo prsníka s hlavou hore, ako aj nohy visiacich. Umiestnite päsť do mäkkej oblasti tesne pod rebrovou klietkou, ako aj vtiahnite, ako aj so silnou ťahačnou akciou. Pre väčšieho psa: Dajte ich na ich bok, keď za nimi kľačíte kolená proti chrbtovej kosti zvieraťa. Naklonte sa päsťou do dutiny pod rebrovou klietkou, potom ostro zatlačte smerom nahor aj dovnútra smerom k hlave psa, ako aj k kolená.

Môže byť potrebné niekoľkokrát zopakovať vyššie uvedený manéver, aby sa uvoľnil alebo vylúčil uviaznutý objekt. Ak stále nemáte úspech, možno budete musieť poskytnúť CPR.

Prepravte zviera na veterinárneho lekára.

Ak máte akékoľvek obavy alebo starosti, zavolajte, zavolajte svojmu veterinárnemu lekárovi hneď, ako budete schopní, alebo ak ste v prípade núdze SI, zavolajte niekomu inému telefonický hovortuation.

Budúci týždeň budem pokračovať v diskusii o metódach na zvládanie mimoriadnych udalostí PET vrátane kompresie prsníka a záchranného dýchania. Majiteľ domácich miláčikov je veľa času úplne prvou osobou, ktorá bude s domácim miláčikom, ak dôjde k mimoriadnej udalosti; Čím oveľa viac ste pripravení, tým oveľa väčšia je možnosť, že sa váš domáci miláčik bude musieť dostať cez incident.

Bezpečnosť domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *