V minulosti bolo ťažké objaviť dobermana s hnedými vlasmi. Čierne zafarbené psy, ako aj pesničky s opálením sú mimoriadne populárne. Je však ľahšie klasifikovať podľa typov, ako aj rôznymi farbami Doberman Pinscher. Dnes sa publikovanie týka Brown Doberman Pinscher Dog Breed.

Dnes sú títo dobermani, ktorí sú najviac požadovaní od ich jedinečného vzhľadu.

O plemene Brown Doberman Pinscher

Doberman Pinscher, hladký a mocný pes s pozoruhodným telom, ako aj horlivej inteligencie, je jedným z najušľachtilejších psov v dogkind.

Toto plemeno je hrdým členom najlepších bezpečnostných psov na svete.

Dobermans sú malé psy s svalnatými, rýchlymi a silnými stavbou. Na pleciach môžu stáť medzi 24 a 28 palcami.

Telo je štíhle a značné. Je potiahnutý lesklým kabátom čiernej, modrej alebo červenej.

Dobermani sú známi svojimi elegantnými vysokými vlastnosťami, ako aj svojimi vznešenými klinovými hlavami v tvare klinov. Rovnako majú ľahký, atletický štýl pohybu, ktorý im priniesol titul Royal Canine Royalty.

Doberman, ktorý je dobre vyškolený, ako aj na stráži, odradí akýkoľvek druh votrelca.

Brown Dobermans: pôvod

Dobermani boli od začiatku čierni a opálení. Táto vonkajšia črta bola odovzdaná z Rottweilers, ako aj z pinscherov do ich dobermanov.

Od narodenia úplne prvých šteniat čokolády v roku 1901 boli na palete plemena dve ďalšie pozície.

Brown Dobermans boli rovnako čierne vlasy ako ich čierni vlasy. Neboli podradní v práci alebo fyzických vlastnostiach.

Agenti, ako aj chovatelia boli múdri, ako aj rýchlo vrené. Z nejakého dôvodu však boli do práce úradov zahrnutí iba čierni psi.

Kvôli tomuto nedostatku dopytu sa Brown Dobermans už dlho premýšľal o otázke, ako aj na výstave.

Toto plemeno si v priebehu času získalo popularitu, ako aj psov s čokoládou sa nakoniec stal populárnejším.

Boli výrazní dostatoční na to, aby boli použití ako spoločníci a strážcovia. Dobermani s hnedou vlnou sú na výstavách často ocenené ceny, pretože sú len úchvatné.

Hnedá farba doberman pinschers

Táto farba srsti nevytvára defekt tak dobre ako samo osebe. Šteniatko s dobre tmavým odtieňom kabátu bude diskvalifikované z rozmnožovania, ak to nie je defekt.

Je povolené, že sú povolené farby:

Čierna hnedá, kde „pozadie“ je tmavá čokoláda

čokoláda, v ktorej boli chĺpky zafarbené odtieňom mliečnej čokolády.

Červená sa vyznačuje tmavo červenkastá alebo gaštanová farba (ak sa pes nepáčil, premýšľa o plemene).

Dôležité! Dôležité!

Existencia značiek nerobí škvrnitých psov predstavením ich plemena.

Brown Dobermans potrebuje prísny výcvik, ako aj cvičenie rovnako ako ich vlnení bratia.

Pravidlá starostlivosti, údržby alebo kŕmenia sú rovnaké. Životnosť čokoládových pinschers je 12-13 rokov.

Doberman Pinschers, ktorí sú energickí aj mocní psi, potrebujú veľké cvičenie. Ak sa nevykonávajú, môžu byť agresívni alebo podráždení. Je dôležité komunikovať sociálne svojho psa a učiť ich poslušnosť už od útleho veku.

Plemeno psa Doberman (Doberman na pohľad)

Louis Dobermann, nemecký občan, sa pripisuje za rozvoj plemena Doberman Pinscher. Toto bolo koncom 18. storočia.

Veľkosť

Váh

Muži: 65-90 libier.

Samice: 65-90 libier

Výška

Muž: 26-28 palcov

Samice: 24-26 palcov.

Vlastnosti

Prirodzene, disketové uši

Očakávania:

Požiadavky na cvičenie:> 40 minút/deň

Energetická úroveň: mimoriadne energická

Odroda trvanlivosti je medzi 10-12 rokmi.

Tendencia k slintaniu: nízka tendencia chrámiť sa:

Nízka tendencia kôry

Tendencia kopať. mierne sociálne potreby.

Chované pre:

Strážca

Kabát

Dĺžka: mimoriadne krátka

Ploché vlastnosti

Farby: červená, modrá, čierna, kolovia (všetko s opálením).

Celkovo potreby starostlivosti: nízka

Uznanie klubu

Klasifikácia AKC: Práca

Klasifikácia UKC: Guardian Dog

Prevalencia: bežná

Muži typickí vo výške 27 až 28 palcov, ako aj hodnotia okolo 70 libier (32 kg). Ženy určujú 60 až 65 libier (27-29 kilogramov).

Najlepší doberman pinschers

Doberman Pinschers majú dlhú svalovú hlavu, ako aj tenké svalové telo. Uši sú zvyčajne orezané, aby sa postavili priamo hore, zatiaľ čo chvost je často zakotvený.

Doberman Pinschers majú elegantný, lesklý, krátky kabát. Môže byť čierna, tmavočervená alebo modrá, s hrdzavými značkami okolo tela, tváre a chvosta. Typický prístrešok, tento pes potrebuje veľmi trochu starostlivosti. Dobermans môže online medzi 10 a 12 rokmi.

Informácie o plemene Doberman Pinscher

Doberman Pinscher, stredne veľký pes, je priamo vyvinutý s svalnatými kompaktnými telom. Dlhá hlava vyzerá takmer ako klin, keď sa pozrieom the Side. Vrchol lebky je plochý, rovnako ako papuľa s miernou zastávkou.

Farba kabátu psa určí farbu nosa. Čierne psy majú tmavohnedé nosy, červené psy majú tmavohnedú, rovnako ako modré psy majú tmavo šedú. Modré psy majú tmavo šedé oči. Psy FAWN majú tmavohnedú, zatiaľ čo biele psy majú ružové oči.

Zuby sú spojené v uhryznutí nožníc. V závislosti od farby kabátu je farba oka v tvare mandle rôzne odtiene hnedej.

Uši amerických psov sú vo všeobecnosti vyrezané tak, aby boli vzpriamené vo veku 12 týždňov. Aby sa uši postavili, budete si vyžadovať, aby ste ich na niekoľko mesiacov zaradili.

Mnoho chovateľov umožňuje svojim mláďatám, aby si uši nechali prirodzené. Zriadia uši, ktoré vyzerajú skôr ako psov, ak zostanú samy.

Vo veku 3 dní by mal byť chvost zakotvený. Chvost vyrastie chvost, ktorý vyzerá veľmi ako honb, ak nie je zakotvený. Najmä v mnohých krajinách sú rezanie uší alebo dokovacie chvosty nezákonné. Vidíme viac psov s ich telom nedotknuté.

Prsia sú veľké a nohy sú rovné. Niekedy je možné odstrániť Dewclaws. Vyrovnajte hrubý, krátky a náročný kabát. Okolo krku je pod krkom niekedy neviditeľná šedá šedá.

K dispozícii sú štyri možnosti pre kabát: čierna, čierna s opálením a modrošedom. Ak sú viditeľné označenia, budú nad každým okom, na papule, ako aj na krku, predchodky, nohy, nohy, ako aj chvost.

Rovnako je k dispozícii pevná biela farba. Biele značky možno uvažovať o chybe niektorými klubmi, ale v iných sú však prijateľné.

Osobnosť dobermanových pinscherov

Doberman Pinschers sa môžu socializovať dobre, ako sa chápe, že sú láskaví a úžasní s ľuďmi.

Dobermani sú lojálni svojim majiteľom a môžu byť skvelí s deťmi, ak sa s nimi zvýšia. Nie všetci dobermani sú však spojení s jednou osobou.

Temperament dobermanových pinscherov

Doberman Pinschers majú fantastický zmysel pre energiu, sú mimoriadne energickí a majú obrovskú výdrž, ako aj vytrvalosť.

Doberman Pinschers sú sociálne zvieratá a nemajú radi, že sú v chovateľskej stanici. Vyžadujú interakciu s ľuďmi a môžu viesť.

Lojálny, lojálny, trpezlivý, oddaný a láskavý k svojej rodine. Pri práci sú odhodlaní, sebavedomí a silní.

Sú múdre a veľmi jednoduché trénovať. Robia fantastického strážneho psa, ako aj strážneho psa a nepotrebujú žiadny druh ďalšieho bezpečnostného tréningu.

Toto plemeno nie je vhodné pre všetkých. Doberman potrebuje majiteľa, ktorý je ochotný vykonávať prirodzenú autoritu nad svojím psom.

Členovia rodiny musia byť konzistentní, pevní, ako aj sebavedomí, stanovujú pravidlá a dodržiavajú ich. Dobermans sú tvrdohlaví a môžu byť úmyselní, ak sú schopné robiť svoju vec.

Všetci musia pracovať podľa podmienok človeka. Ľudia sú vodcami, zatiaľ čo pes je sledovateľom.

Psy budú môcť uznať svoju polohu v rámci balenia, ako aj pociťovať bez rizika. Aby mu zabránil v tom, aby bol korčuľovaný, mal by byť socializovaný na začiatku. Denné cvičenie, ako aj duševná stimulácia je dôležitá pre šťastný a zdravý dobe.

Doberman musí byť trénovaný dôsledne a dôkladne. Dobermani sú vynikajúcimi domácimi psami, za predpokladu, že sa cvičia dostatočne a dobre sa socializujú s deťmi.

Doberman je často považovaný za agresívneho psa. Dobermans sú fantastické terapeutické psy. Problémy môžu vzniknúť, keď majitelia prestanú pracovať na zabezpečení primeraného cvičenia alebo na skríningu primeraného vedenia.

Sú úžasné, ako aj jemné s pacientmi s ošetrovateľskou domácou domácou domácou silou-strážené na nohách nad hadičkami IV, ako aj s chôdzou rýchlosťou obyvateľov (čo môže byť veľmi pomalé), zatiaľ čo v rovnakom čase bude prudko chrániť svojich majstrov, ak to bude potrebné .

Rôzne úrovne dominancie je možné objaviť v rámci presne toho istého podstielky. Temperament tohto plemena sa tiež bude líšiť v závislosti od toho, ako dobre majiteľ chápe správanie psov, ako aj presne to, ako sú ochotní poskytnúť psovi to, čo inštinktívne potrebuje.

Život s:

Doberman Pinschers, ktorí sú energickí, ako aj silní psi, potrebujú veľa cvičenia. Je pravdepodobnejšie, že sú agresívne a podráždené, ak nemajú dostatočné cvičenie. Ak sú aktívne každý deň, môžu sa dobre prispôsobiť bytu.

Toto plemeno si vyžaduje opatrnú socializáciu, ako aj výcvik poslušnosti. Pozitívne posilnenie je fantastická metóda na posilnenie pinscherov Doberman.

Každý, kto chce byť ochrancom domácností, nevyžaduje špeciálne školenie. Profesionáli v bezpečnostnej bezpečnosti Doberman Pinscher odporúča proti akémukoľvek typu špeciálneho školenia, ktoré by mohlo viesť k agresii a nadmernému strážaniu.

História dobermanových pinscherov

Nemecký občan Louis Dobermann sa predpokladá, že zriadil plemeno Doberman Pinscher. Toto bolo koncom 18. storočia.

BolZberateľ daní, ktorý potreboval silného strážneho psa, aby šiel s ním na svoje kolá. Doberman držal regionálnu libru psa, kde by mohol dostať veľa túlavých psov.

Aj keď nikto nerozumie pravde, verí sa, že Dobermann prekročil množstvo plemien, aby vyrobil dobermanského pinschera.

Rotvajler, ako aj nemecký Pinscher patria medzi podozrivých.

Doberman Pinschers bol pôvodne chovaný za stráže psov. Stále sa však využívajú po celom svete ako záchranné psy, terapeutické psy, ako aj psov orgánov.

Výška
Výška: Muži 26- 28 palcov (66- 71 cm) Ženy 24- 26 palcov (61- 66 cm)
Hmotnosť: 66 – 88 libier (30 – 40 kg)

Doberman nazývaný „Warlock“ je ten, ktorý je väčší ako základná veľkosť, ktorú stanovujú kluby chovateľských staníc.

Zdravotné problémy dobermanových pinscherov

Možná cervikálna spondylitída (syndróm Wobbler) z dôvodu kompresie miechy, ako aj kombinácie stavcov krku; Možný zdedený krvný stav (von Willebrandsova choroba); Obezita stredného veku. Problémy s kožou, nadúvanie, ako aj dysplázia bedra, sú tiež možné.

Podľa legendy je gén, ktorý vytvára Albino (White Dobermans), ten istý, ktorý vytvoril slávne biele tigre alebo levy v Las Vegas od spoločnosti Siegfried & Roy.
Iní veria, že gén je „maskovací gén“, čo znamená, že „preberá“ farbu psa a skrýva ju.

Biele fanúšikovské poistenie tvrdí, že neexistujú dôkazy, ktoré by naznačovali, že gén spúšťa akýkoľvek typ nepriaznivých alebo škodlivých vplyvu na zdravie a wellness, ktoré môžu byť niekedy spojené s bielymi zvieratami, ako je slepota, hluchota alebo nestabilné mysle. Niektorí chovatelia nesúhlasia a poistenia tvrdia, že gén môže spôsobiť problémy so zdravím a zdravím.

Starostlivosť o Dobermans

Aj keď sú dobermani plemeno, ktoré je predovšetkým „umývanie aj Go“, je dôležité im poskytnúť rutinnú starostlivosť.

Jeho kabát zostane lesklý a zdravý rýchlym kefovaním s malými erbovanými čistými každý deň alebo využíva maturitu. Nevyžaduje sa, aby sa kúpal tak často. Mal by si nechať svoje nechty orezať, keď sa za mesiac a zuby rutinne vyčistili.

Mali by ste vyčistiť uši vášho psa každý druhý deň. Na tento účel je možné použiť trochu detského oleja, ako aj kúsok papierovej utierky. Aby ste zabránili potenciálnym poškodeniu, váš veterinár vám ukáže, ako presne vyčistiť uši vášho psa.

Cvičenie pre Dobermans

Dobermans sú aktívnym športovcom a požiadavka pravidelne cvičiť. Dobermani radi chodia na dlhé prechádzky, ako aj túry spolu s ich majiteľom. Veľká oblasť pre beh je dôležitá pre jeho duševnú aj fyzickú pohodu.

Účasť na psových športoch, ako je poslušnosť, sledovanie, agilita, ako aj iné psie aktivity, vám poskytne aj cvičenie vášho psa, ako aj spolu so zábavou.

Školenie Dobermans

Dobermans sú inteligentní a môžu rýchlo objavovať a reagovať na príkazy. Robia fantastickí spoločníci a sú radi, že sú milovaní. Ak nie sú riadne vyškolení, dobermani môžu byť mimoriadne tvrdohlaví, ako aj ťažko zvládnuteľné.

Je dôležité interagovať spoločenské šteniatka už od mladého veku. Je mimoriadne navrhované, aby ste absolvovali tréningové kurzy šteniat. Každý majiteľ Doberman má povinnosť zvýšiť svojho psa byť dobrým, šťastným kamarátom a občanom. Dobermans by mal online v dome so svojimi majiteľmi, nie vonku.

Poskytnite výživu pre kermanových pinscherov

Dobrým je potrebné kŕmiť plán, ktorý má kŕmiť kvalitný stravovací plán. Šteniatko Doberman by malo získať diétny plán, ktorý je vhodný pre jeho vek, ako to naznačuje jeho chovateľ alebo veterinárny lekár. Zatiaľ čo liečby môžu pomôcť pri výcviku, rovnako ako mnohí môžu viesť k obezite.

Zistite, ktoré potraviny sú pre vášho psa bez rizika, ako aj pre ktoré nie sú. Ak máte obavy z plánu alebo váhy vášho psa, porozprávajte sa so svojím veterinárom. Vždy by ste mali mať veľa čistej bezrizikovej vody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *