AddsTis, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare k TwitterTwittertwitterShare na PinterestpinterestPinterestShare do MoreaddThismore12

80. roky boli skutočne fascinujúcim desaťročím plné fantastickej hudby a zvláštnych vlasov. Hudobníci z 80. rokov mali svoj vlastný špecifický zvuk, ako aj tento desaťročie je s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedný za omnoho viac „zázrakov“, ako je akýkoľvek iný druh iného časového obdobia v histórii. Nielenže boli osemdesiate roky fantastické pre hudbu, ale v tom čase bolo napísaných aj niekoľko mojich preferovaných kníh: Color Purple nás predstavil v bojoch „Celie“, ako aj knižné strážcovia vysvetľujú superhrdinov, ktorí zažívajú s tým, čo si myslia o ľudskom slabosti. Ešte jedna z mojich preferovaných kníh z tohto časového obdobia sa nazýva Enderova hra, ktorá je o mimoriadne inteligentnom dieťaťu (Andrew „Ender“ Wiggins) vyrastajúca zakaždým, keď sú deti prijatých, aby bojovali proti mimozemskému závodu. To, čo ma skutočne prinútilo veriť o osemdesiatych rokoch, ako aj o bíholníkoch tento týždeň, bolo povedané, že nádherná Vanessa P., náš materiál a riaditeľka prichádzajúcej reklamy, má nielen dvoch bígrov, ale jedného z nich, ktorú skutočne pomenovala „Ender“.

Pre ľudí, ktorí majú radi bígly, boli 80. roky veľmi rozhodujúce pre veterinárnu medicínu, pretože výskumná štúdia stanovila syndróm nazývaný meningitída responzívna steroidmi (SRM), tiež chápanú ako syndróm bolesti bígla (BPS). Táto podmienka, aj keď sa pri výskume bíglov najprv zistilo, môže sa tiež stať v mnohých ďalších plemenách. Mnoho situácií sa vyskytuje u psov mladších ako jeden rok, ale môže sa to stať v neskorších rokoch, rovnako ako obe pohlavia sa zdajú podobne citlivé. Zápal plavidiel v centrálnom úzkostnom systéme spúšťa to, čo sa javí ako bolesť krku, slabosť, zviazaný chrbtom, krčka maternice, horúčka, ako aj modifikácie chuti do jedla.

SRM ovplyvňuje rôzne zvieratá mimoriadne odlišne. Zdá sa, že niektorí psi majú extrémne mierny syndróm, zatiaľ čo iní zažívajú z agresívneho typu choroby. V nezvyčajných situáciách spôsobí BPS slepota alebo ochrnutie nôh. Keď veterinár určí toto ochorenie, včasná liečba za normálnych okolností prestane dodatočne dlhodobé poškodenie. Našťastie pre niektorých psov je možné, aby táto choroba prešla do dlhodobej remisie, zatiaľ čo iní sa budú musieť naďalej liečiť liekmi, aby sa tento stav udržal pod kontrolou.

Aj keď sa BPS tiež nazýva meningitída reagujúca na steroidy, je skôr odlišná od bakteriálnej meningitídy, ktorá sa bežne lieči antibiotikami. Hneď ako sa uskutoční diagnóza BPS, liečba sa normálne začína nesteroidnými protizápalovými liekmi, ako sú karprofén alebo kortikosteroidy, ako je prednisón. Podobne je možné, aby veterinár predpísal azatioprín spolu so steroidmi na liečbu situácií, ktoré potrebujú oveľa agresívnejšiu terapiu. Včasné zaobchádzanie s týmto stavom je absolútne dôležité na zastavenie akéhokoľvek typu dodatočnej progresie a poškodenia. Niekedy je čas, keď môže byť liek stiahnutý veľmi opatrne pod pozorným okom veterinárneho lekára, aby sa znížilo možnosti relapsu.

Pri poskytovaní nesteroidných protizápalových liekov, ako je karprofén, je potrebné mať na pamäti, že sú zvyčajne náročné na gastrointestinálnom trakte, takže je najlepšie im poskytnúť jedlo. Steroidy, ako je prednisón, môžu tiež urobiť domáce zviera príliš smädné, čo vedie k zvýšeniu množstva výletov vonku na močenie. Steroidy majú tiež potenciálne pre dlhodobé bočné vplyvy, ktoré zahŕňajú cukrovku, infekcie, ako aj možné úpravy v správaní. Ak je vidieť akýkoľvek typ týchto nepriaznivých vplyvov, zavolajte, zavolajte veterinárneho lekára, aby ste prešli možnosti. Okrem extrémneho smädu a močenia sa po dlhodobom používaní deje veľa nepriaznivých vplyvov steroidov.

Syndróm bolesti Beagle spúšťa telo, aby sa napadol sám, ako aj s ohľadom na to, že zápal je vo všeobecnosti v centrálnom úzkostnom systéme, môže sa rýchlo zamieňať s mnohými ďalšími podmienkami. Pri kúpe, aby ste získali primeranú diagnózu, ako aj začatie života, ktorá zachraňuje liečbu včas, je veľmi dôležité nadviazať a zachovať veľké spojenie s veterinárnym lekárom. Nikto nerozumie vášmu domácemu miláčikovi oveľa lepšie ako vy, takže ak si všimnete niečo iné, čo sa deje, je najlepšie neváhať a priviesť svojho domáceho maznáčika na vyšetrenie. Mnohokrát je rozdiel medzi dlhodobým poškodením alebo miernejšou situáciou, ktorá prechádza do prípadnej remisie, včasná diagnostika veterinárnej diagnózy, ako aj následná liečba. Okrem toho, ak v akomkoľvek čase máte obavy týkajúce sa liekov na domáce zvieratá, cítite sa bezplatné za telefonický hovor lekárovi 1800Petmeds, ktorý za vás bude odpovedať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *