AddsThis zdieľanie ButtonsShare do FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare, aby sa PinterestpinterestPirestShare do Moreaddthismore1

Hovorila mi plakať a hovoriť veci, ktorým som najskôr nedokázal úplne porozumieť. S bratrancom Jodi sme mali vždy veľmi blízky vzťah. Išli sme do rovnakých škôl a naše rodiny si spolu trvali letné prázdniny. Bol som o rok starší ako ona a vždy, keď mala nejaké problémy, zavolala a hovorila so mnou. Tento telefónny hovor nebol normálnym „môj automobil sa nezačne“ alebo „potrebujem pomoc s matematikou“. Jodi mi povedala, že sa chystá vyjsť na pätnásťročné manželstvo. Očividne cítila, že žiť s niekým, kto úplne ignoroval jej želania a potreby, bol rovnaký ako zneužívanie. Vzhľadom na to, že som o tomto druhu veci nevedel dosť a jej manžel je môj kamarát, mlčal som a robil to, čo považujem za to, čo je to najlepšie, čo robiť v rámci scenára a zostal ticho a počúval. Tesne predtým, ako zavesila, začala mi čítať zoznam vecí, ktoré by sa nedali okolo domu, keby práve vyšla von. Medzi mnohými vecami poskytla najzaujímavejšie, čo som cítil, jej obavy, že jej psmi budú chýbať pravidelné čistenie zubov. Dokonca aj pre mňa, niekto, kto chápe hodnotu dobrej hygieny psov pre domáceho maznáčika, som stále nemohol pochopiť jej starosti s psovou gingivitídou v takomto čase.

Gingivitída je spôsobená plakom, ktorá sa časom hromadí na zuboch psa. Keď sa domáci pes za normálnych okolností o niečo starší o niečo starší o štyri alebo päť, tento problém sa stane oveľa zrejmejším. Gingivitída predstavuje zápal a začervenanie a je to zvyčajne výsledok zlej zubnej hygieny. Veľa majiteľov má pocit, že zuby ich psa nepotrebujú nič a nejako zostanú jasné a choroba sama osebe bezplatná. Spýtal som sa veterinárneho lekára môjho psa na to, aké percento psov sa cítil, že majú gingivitídu; Potvrdila, že to bolo oveľa viac ako polovica a možno až sedemdesiatpäť percent. Toto nie je nepochybne oficiálna štatistická štúdia, ale poukazuje na potenciálne spoločný stav, ktorý zvyčajne vedie k nepohodlím, strate zubov, zlomeným čeľusti a v niektorých závažných prípadoch môže dokonca spôsobiť všeobecnú infekciu, ktorá si vyžaduje silné antibiotiká.

Najlepším spôsobom, ako zastaviť psú gingivitídu, je správna zubná hygiena, dobrá strava a majiteľ, ktorý sa zaväzuje udržať svojich rodinných domácich miláčikov zdravých. RawHide Bones and Greenies sú veľmi populárne voľby, pretože psy normálne milujú ich žuvanie a jedenie. Ďalšími spôsobmi, ako zabrániť výskytu gingivitídy, je často čistiť zuby a pridať produkt nazývaný Fresh Dental Care do pitnej vody domáceho maznáčika. Oxid chloričitého, zložka, ktorá sa nachádza v čerstvých zabíjach baktérií, ktoré vedú k ochoreniu zubov a ďasien a tiež zabraňuje baktériám v raste na vnútornej strane vodnej misky.

Ak si všimnete zápach z úst vášho psa, ďasná vyzerajú zapálené, alebo sa môžu opuchovať a odmietnuť jesť, výlet k veterinárnym lekárom by bol veľmi dobrý nápad, ktorý vám neskôr môže ušetriť oveľa problémy. Veterinárny lekár môže odstrániť hromadenie zubného kameňa, opraviť zuby, ktoré boli rozbité, a liečiť akékoľvek infekcie alebo abscesy. Zviera sa môže umiestniť na antibiotiká a dokonca aj na protizápalové lieky alebo lieky proti bolesti, aby pomohli gumám a zubom uzdraviť sa, ak je potrebný chirurgický zákrok. Po vyčistení a opravení zubov v kancelárii veterinárneho lekára sa majiteľ teraz musí naďalej zaviazať, aby udržiaval zubné zdravie zvieraťa jednou z priorít v nákupe, aby sa zastavila recidíva.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa liekov vášho domáceho maznáčika, nehádajte sa pri odpovedi. Farmaceut 1800Petmeds je dobrým zdrojom informácií a bolo by potešením, že vám pomôže odpovedať na všetky vaše otázky.

Dnes Jodi a Mike už nie sú zosobášení, ale nejako zostávajú kamaráti spolu a ja zostávam kamaráti s oboma. Obaja znie veľmi potešene a tvrdia, že sú. Povedal som im, že s nimi napíšem niečo o svojich skúsenostiach a oni sa skutočne zasmiali a privítali túto myšlienku. Často mám na mysli dvaja veľmi skvelí ľudia s najlepšími úmyslami, ktoré môžu byť veľmi ťažké žiť spolu. Vzhľadom na to, že neviem veľa o tajomstvách dobrého vzťahu, keď Jodi začala hovoriť o tom, čo bolo v jej manželstve zlé alebo ideálne, som sa žartom pýtal na zubné zdravie jej psa. Jodi vytiahla svoju kameru mobilného telefónu a urobila fotografiu a povedala mi, aby som sa pozrel na to, ako šumijú zuby oboch jej psov, a ako sa im páčilo, ako predvádzajú svoj úsmev pre fotoaparát.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *