Add, zdieľanie ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare to PinterestpinterestPinterestShare do Moreaddthismore

Dodržiavanie publikovania je od hosťujúceho blogového spisovateľa Dr. Mary Gardnerovej, jedného zo zakladateľov Lap of Like Veterinary Hospice.

Pochopili ste, že existuje niečo ako hospic pre domáce zvieratá? Veterinárna hospicová starostlivosť je názor, ktorého cieľom je umožniť domácemu miláčikovi tráviť čo najviac kvalitného času v dome pred eutanáziou alebo prirodzenou smrťou.

U zvierat sú 4 životné štádiá (šteňa, dospelý, senior a geriatrický); Hospicová starostlivosť je zameraná na zvieratá v geriatrickom štádiu, okrem mladších zvierat s terminálnymi chorobami, keď už nie sú liečebné kroky ponúkané alebo sa odmietnujú. Mnoho majiteľov domácich miláčikov, ktorí sa starajú o geriatrické zvieratá, sa nechce uchýliť k extrémnym krokom na diagnostikovanie, ako aj liečiť svojich domácich miláčikov, určite by sa však páčilo oveľa kvalitnejšiemu času pred eutanáziou alebo prirodzenou smrťou.

Niektoré možnosti liečby pre zvieratá v hospicovej starostlivosti sú:

Bolesť alebo podávanie stresu a úzkosti – Veterinárny lekár môže majiteľom inštruovať, ako hľadať náznaky bolesti, ako aj stresu a úzkosti, ako aj predpisovať lieky ako rimadyl, Previx alebo kĺbové doplnky, ktoré pomáhajú eliminovať bolesť pri špecifických chorobách.

Appetit – Zachovanie veľkých postupov kŕmenia je nevyhnutné na udržanie zdravého, potešeného a pod napätím. Stimulanty chuti do jedla je možné predpísať na pomoc motivácii stravovania.

Hydratácia – Početné zvieratá začnú znižovať príjem vody, keď klesajú zo špecifických chorôb, ako je zlyhanie obličiek. Pridanie hydinového vývaru alebo tuniaka do vody môže pomôcť stimulovať púčiky smädu! Kvapaliny pod kožou (sub-q) sa dajú rýchlo podať doma, ako aj váš veterinárny lekár vám môže poučiť, ako to urobiť.

Mobilita – lieky, masážna terapia, vykurovacie postele/vankúšiky, ortopedické psie postele, ako aj niektoré ľahké úpravy v dome môžu pomôcť domácemu miláčikovi s problémami s pohyblivosťou.

Hygiena – Zachovanie vhodnej hygieny je nevyhnutné na zabránenie obarenia, vredov, rohoží a infekcií. Mať vankúšiky Wee-Wee ponúkané pre všetky zvieratá im môže pomôcť eliminovať sa hygienickou metódou, ak sa nedokážu dostať vonku v čase.

Stupnica kvality života – Vysoká kvalita životného stupňa vám môže pomôcť zistiť, kedy je najlepší čas hovoriť o eutanázii so svojím veterinárnym lekárom.

Existuje mnoho veterinárnych lekárov, ktorí sa špecializujú na hospicovú starostlivosť. Lap of Mike Veterinary Hospice je organizácia, ktorá má 18 veterinárnych lekárov v niekoľkých špecifikáciách, ktoré idú do domov, aby pomohli zvieratám zachovať pohodlný život, ako aj pomáhať majiteľom pri identifikácii vysokej kvality života. Viac informácií o veterinárnom hospice nájdete na ich stránkach na adrese www.lapoflove.com

Aj keď nemusí existovať liek na starnutie alebo špecifické choroby, neznamená to, že sa nemôžeme starať o naše zvieratá, ako aj zachovať veľkú kvalitu života skôr, ako sa musíme rozlúčiť.

Pridané:

Dr. Mary Gardner

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *