Add, zdieľanie tlačidiel na FacebookfacebookShare na TwittertwittertwitterShare to Pinterestpinterestpinterestshare do Moreaddthismore

Typickým príznakom bežne veľkých a vážnych chronických chorôb je, keď domáce zviera poskytuje žltačku. Žltačka je definovaná ako žltnutie slizníc tela, mnohé bežne zrejmé na koži, bielych (sklera) očí, ako aj v ústach alebo ďasnách postihnutých zvierat. Existencia žltačky môže naznačovať vážny problém s pečeňou alebo pankreasom, zatiaľ čo u iných zvierat to môže byť súčasťou lekárskych indikácií spojených s krvným stavom, kde domáce zviera ničí svoje vlastné červené krvinky. Početné zvieratá s žltačkou zrejmé na slizniciach bude mať tiež žltnutie moču.

Príčiny žltačky sú dosť rôzne, rovnako ako môžu byť vyvolané toxickými príčinami, vírusmi, nevyváženým imunitným systémom, ako aj nádormi. Každý domáci miláčik s žltačkou zaznamenanou pri fyzickom vyšetrení by mal mať úplné lekárske spracovanie vrátane úplnej krvnej práce CBC/Chemistry, analýzy moču, okrem röntgenových lúčov a ultrazvuku, aby hľadali základné príčiny. Liečba žltačky u zvierat bude závisieť od konkrétnej príčiny, ako aj prognóza bude závisieť od výsledkov tohto celkového lekárskeho spracovania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *