Prečo psy jedia svoj vlastný zvracanie?

Naposledy aktualizované 13. decembra 2021 spoločnosťou Puppy Leaks 11 komentárov

X

Domáce zvieratá

0 sekúnd 34 sekúnd

Živý
00:00
00:34
00:34

Zdvihnite ruku, ak ste videli, ako váš domáci pes vyhodí večeru, a potom ho okamžite začnite s tým, že ide o ideálne späť. Myslím, že sa to stalo všetkým majiteľom domácich miláčikov aspoň raz a je to obraz, na ktorý ľahko nezabudneme.

“Dnes večer pre teba žiadne bozky, Fido.”

Vidieť, ako naše psy jesť svoje zvracanie, je dosť nechutné, ale pre našich psov je to úplne normálna vec. Takže ma to zaujímalo, prečo psi vlastne jesť svoje zvracanie?

Prečo psy jedia svoje zvracanie?

Nemyslím si, že tam je veľa majiteľov psov pre domácich miláčikov, ktorí nevideli svojho domáceho maznáčika jesť vlastné zvracanie. Psy sú čudné a občas robia nejaké dosť hrubé veci.

Ale pre domáceho psa jesť zvracanie nie je vôbec zvláštne, je to prirodzené správanie. Psy jedia svoje zvracanie, pretože pre nich sa to považuje za zdroj potravy. Keď sú šteňatá odstavené materskými psami, bude pre svojich mladých potravín opätovne opätovne nariadiť, aby im pomohli prispôsobiť sa konzumácii tuhých potravín.

A hrubé, ako to môže byť pre nás zvracanie stále vonia ako jedlo, aspoň pre vášho psa. Ich čuch je oveľa lepší ako naše vlastné (odhady sa líšia v presne o tom, o koľko lepšie), takže sa len nepozerajú na hromadu zvuk a dostanú sa von – cítia jedlo.

Psy jedia svoje zvracanie, pretože vonia ako jedlo

Mnoho psov bude jesť svoje zvracanie, ak to nie je vyzdvihnutý ich ľudským ideálom. Nepozerajú sa na to a nehovoria „ewww, hrubé“ ako my. Aj keď by nás mohol byť zvratky hrubý, naši psi majú schopnosť uznať, že to nie je len škaredá zmes obsahu žlče a žalúdka – sú tam potravinové častice.

Psy majú vo svojich nosoch asi 300 miliónov čuchových receptorov v porovnaní so 6 miliónmi pre USA. Tieto receptory sú zodpovedné za našu detekciu molekúl zápachu a pomáhajú vysielať signály do našich mozgov, čo nám pomáha rozlíšiť rôzne zápach.

Náš čuch je odsunutý do malej oblasti na streche našej nosnej dutiny, ako aj na našej hlavnej ceste dýchacích ciest. Takže keď niečo cítime, rýchlo a rýchlo ide s vzduchom, dýchame. U psov zhruba 12% vzduchu sa dych odbočuje do špeciálnej oblasti v zadnej časti nosa venovanej pachom. Je plná čuchových receptorov, ktoré umožňujú psom spracovať a rozpoznať oveľa viac vôní.

Takže keď váš domáci pes zvíťazí po večeri, nebude ho vylepšený obsahom žalúdka, ktorý tam leží na podlahe. Okamžite spozná, že „Hej, je tam veľa jedla.“

Krátka odpoveď je, že je celkom normálne, že domáci pes chce jesť to, čo vyniesli, ale vyhodenie by mohlo byť dôvodom na obavy. – Nemocnica Banfield Pet Hospital

Psy, ktoré jedia svoje zvracanie, sú celkom bežné. Sú schopní rozlíšiť veľa rôznych vôní a sú schopní okamžite rozpoznať, že zvracanie obsahuje veľa častíc potravín.

Materské psy kŕmia regurgitované jedlo svojim mláďatám

Jedlo čiastočne stráveného jedla nie je pre psov nič nové. Slová zvracanie a regurgitácia sa často používajú zameniteľne, ale zreteľný rozdiel je v tom, že zvracanie sa vykonáva nedobrovoľne. Zvracanie je nedobrovoľné vyhostenie obsahu žalúdka a regurgitácia je dobrovoľný návrat nestráveného jedla z pažeráka späť do úst.

Regurgitácia je rozhodujúcim krokom v odstavení psov a je to prax, ktorá sa stále vyskytuje u domácich psov. V roku 1995 švédski vedci zistili, že zhruba 60% psov stále potláča jedlo pre svoje mláďatá.

Keďže regurgitácia je súčasťou ich povahy, naši psi si nemyslia dvakrát pred jedlom zvracania. Môže to byť pre nás nechutné, ale pre našich psov je to len jedlo. Možno čiastočne strávil, ale to je len to, ako to Mama robila.

Jesť zvracanie je pre psy normálne, ale zvracanie môže byť dôvodom na obavy

Ak váš domáci pes jedol svoje zvracanie, nemusíte sa obávať samotného správania. Je to skutočne hrubé, ale u psov je to bežné správanie.

Psy často zvracajú po príliš rýchlom jedle alebo jedení niečoho nepríjemného. Ale zvracanie môže byť tiež znakom oveľa závažnejšieho stavu.

Ak váš domáci pes vyhodí, venujte pozornosť jeho správaniu. Ak sa správa inak, nechce jesť, zdá sa, že je unavený alebo vyhodí oveľa viac ako raz, môže byť čas na výlet do veterinára.

Ako zabrániť tomu, aby váš domáci pes v zvracaní jedol

Najlepším spôsobom, ako zabrániť tomu, aby vášho domáceho psa jesť vlastný zvracanie, je okamžite ich odstrániť zo situácie potom, čo sa hodili. Mal som časy, keď som išiel, aby som chytil zásoby, aby som vyčistil psov, aby som zistil, že ma porazila. Bohužiaľ to môže byť pre niektorých psov skutočne lákavé a Laika nie je výnimkou.

Takže teraz po zvracaní psov pre domáceho maznáčika ju okamžite vezmem von a bude na ňu sledovať. Vzhľadom na to, že psy často zvracajú oveľa viac ako raz, je to tiež skvelý spôsob, ako sa vyhnúť ďalšiemu vyčisteniu vo vnútri.

Jete váš domáci pes svoj vlastný zvracanie?

Ešte sa musím stretnúť s domácim psom, ktorý hovoríIch domáci pes nejedol svoje zvracanie aspoň raz. Ak nezachytím Laika Ideálne, bude ju jesť zakaždým. Jete váš domáci pes zvracať?

Odporúčané čítanie:

3 dôvody, prečo sú blchy také ťažké zbaviť sa

Prečo psi dostávajú priblíženie?

Čo neetické šľachtenie urobilo buldogom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *