Výsledky panela múdrosti – musíte získať test DNA Pet Dog DNA?

Naposledy aktualizované 19. septembra 2017 spoločnosťou Puppy Leaks 5 komentárov
Pýtate sa niekedy na dedičstvo zmiešaného psa? Využil som sa na to, aby som sa pýtal, že stále som išiel do toho, ako som si dal test DNA Pet Dog DNA. Išli sme s panelom múdrosti, absolvovali test, rovnako ako výsledky sme už asi za 3 týždne.

X

Domáce zvieratá

0 sekúnd 34 sekúnd

Živý
00:00
00:34
00:34

Mal som veľkú zábavu s výsledkami panela môjho vlastného psa. Aj keď moje odhady boli trochu mimo, zistil som, že je to skvelá, ľahká metóda na ukončenie argumentov domácnosti o tom, aký druh domáceho psa skutočne bol. Tak som to urobil, dostal som sa na psí DNA set a nakoniec som zistil, čo je v jej predkoch.

Čo je to súprava panela múdrosti?

Panel múdrosti je test DNA, ktorý môžete získať pre svojho psa. Zoberiete si vzorku svojej DNA (tampón zvnútra ich líce) a pošlite ju. Asi za 3 týždne získate svoje výsledky.

Test funguje analýzou genetických markerov vašich psov, ako aj ich porovnaním s tými 200 plemenami psov, ktoré testovali. Tieto testy boli ponúknuté na nákup už niekoľko rokov a výrazne rozšírili markery, na ktoré testujú. Nie je to však istota, ak sa snažíte nájsť zábavnú metódu, ako sa pozrieť do dedičstva vašich psov, môže to stáť za to pre vás.

Tu je video, ktoré presne opisuje, ako uhádnutie plemena zmiešaných psov nie je také jednoduché, ako sa zdá:

Aké presné sú testy DNA Pet Dog DNA?

Podľa výskumnej štúdie z roku 2008 Rady pre výskum pre výskum psov sa zistilo, že testy panelov múdrosti sú 84% presné u psov, ktorí mali dvoch čistokrvných rodičov (F1). Okrem tejto štatistiky je ťažké presne odhadnúť výsledky. Panel Wisdom počas vývoja testu skontroloval viac ako 19 000 genetických markerov medzi 13 000 psmi. V súčasnosti majú viac ako 200 plemien, ktoré môžu určiť na základe konkrétnych markerov, ale neexistujú žiadne záruky, že výsledky budú 100% presné.

Pretože test sa vykonáva pomocou vzorky DNA odobratej z lícneho tampónu, presnosť sa môže líšiť v závislosti od vysokej kvality odobratej vzorky. Aby sa ubezpečili, že presné výsledky vykonávajú testy na validáciu (opakované testy, aby sa ubezpečili, že získavajú rovnaký výsledok) s nezávislými špecialistami na tretie oslavy.

Okrem toho je skutočne vynikajúcou ponukou zábavy. Nedávno som sa objavil, keď som prehliadal oblasť susedstva na stránkach panela múdrosti, aby som otestoval moju vizuálnu presnosť, keď sa týka uhádnutia plemien. Mám pocit, že nie som jediný, kto šokoval výsledkami môjho psa. Z väčšej časti som nebol tak šokovaný, ale niekoľko z nich vynikalo ako plemená, ktoré by som nikdy nehádal.

Skríning choroby mdri teraz pridaný do testov panelov múdrosti

Ak ste stále na plote o tom, či si DNA vašich psov nechajte skontrolovať, či to nie je len pre vašu vlastnú zvedavosť, ale môže sa tiež využiť pri testovaní genetických mutácií.

Panel múdrosti nedávno pridal skríning mutácií MDRI do všetkých svojich súprav DNA Pet Dog DNA.

MDR1 alebo viacdrogová rezistencia 1 je genetická mutácia objavená v mnohých plemenách pasenia, niektorých drzých plemien, ako aj veľa psov zmiešaných plemien. Gén MDR1 je zodpovedný za produkciu proteínu nazývaného p-glykoproteín. Molekula p-glykoproteínu je lieky dodávané pumpou, ktoré hrá rozhodujúcu funkciu pri obmedzujúcom absorpcii liekov, ako aj pri distribúcii (najmä do mozgu), ako aj zlepšuje vylučovanie/elimináciu mnohých liekov využívaných u psov. – Panel múdrosti

Niektorí psi majú mimoriadne vysokú prevalenciu tejto mutácie. Postihuje sa 50% austrálskych pastierov, ako aj 70% kolies. Keďže pestovaný psík plemena môže mať v jeho dedičstve akýkoľvek typ uskutočnených plemien, test skríningu mutácií by sa nemal obmedziť iba na čistokrvné.

Neočakávané výsledky panela múdrosti

Z mnohých obrázkov z susedstva som videl dedičstvo zmiešaných psov trochu zrejmé. Existuje však niekoľko, ktoré skutočne vynikli; Toto sú výsledky panela múdrosti, ktoré by som nikdy nehádal:

Maggie z Michiganu

Výsledky Maggie

50% ovčiak Shetland
25% hračkársky pudle
12,5% Labrador Retriever
12,5% mix

Spencer z Pensylvánie

Spencer’s Reults

25% Cairn Terrier
25% vynikajúci Dane
25% Pomoranian
25% mix

Mango z Michiganu

Výsledky manga

50% Chihuahua
50% miniatúrny pudle

Zlatíčko z Michiganu

Výsledky zlatíčho

25% labradorský retriever
25% mix
12,5% baset hound
12,5% Bernese Mountain Dog
12,5% Bichon Frize
12,5% Bouvier des Flanders

Quincy z Kalifornie

Výsledky Quincy

25% Akita
25% Gordon Setter
25% miniatúrny pinscher
25% mix

Kado z Virginie

Výsledky Kado

25% nemecký krátkozraký ukazovateľ
25% Pembroke Welsh Corgi
25% Rotvajler
25% Saluki

Buster z Kalifornie

Výsledky Bustera

25% čínska Shar-Pei
25% Dalmatian
25% nemecký ovčiak
25% Rotvajler

Luknull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *