AddsTis, ktoré zdieľajú ButtonsShare na FacebookfacebookShare na TwitterTwittertwitterShare, aby sa PinterestPinterestPinterestshare pre Moreaddthismore7

S našou vlastnou lekárskou starostlivosťou sa bežne navrhuje opýtať sa oveľa viac obáv, keď v ordinácii lekára. Pochopili ste rovnaké odporúčania, ktoré sa vzťahujú na veterinárneho lekára vášho domáceho maznáčika? Počas ďalšej návštevy veterinára vášho domáceho maznáčika nielen pomáhate maximalizovať zdravie a wellness starostlivosť o zdravie a wellness, ale tiež zabezpečujete, aby ste z každej návštevy vyťažili maximum. Na pomoc s touto témou sme požiadali holistického veterinárneho lekára Dr. Dyma o jeho prínos, pokiaľ ide o obavy, navrhuje, aby sa majitelia domácich miláčikov pýtali počas návštev veterinárov.

1. Čo veríte v týchto informáciách, ktoré som objavil na internete?

Majitelia domácich miláčikov sú bežne k dispozícii v množstve vopred pochopených predstavy o zdravotných podmienkach svojich domácich miláčikov, okrem toho, ako presne tento stav musí alebo nemala liečiť veterinárny lekár. Zatiaľ čo prehliadanie na internete pre indikácie, ako aj ošetrenie môže byť užitočné, v iných situáciách môžu byť takéto informácie mätúce a/alebo dokonca nepresné týkajúce sa diagnostiky a/alebo liečby svojich rodinných domácich miláčikov doma. V dôsledku toho, ak sa bežne snažíte diagnostikovať podmienky pomocou spoločnosti Google, vždy sa opýtajte svojho veterinárneho lekára vopred o informácie, ktoré ste našli.

2. Na aké webové zdroje môžem závisieť od lekárskych informácií o podmienkach môjho domáceho maznáčika?

Veterinári môžu alebo nemusia byť oboznámení s tým, s ktorými stránkami možno dôverovať alebo či sú informácie dôveryhodné, avšak klienti sa vyžadujú opýtať sa na určité webové zdroje skôr, ako slepo berú odporúčania, ktoré nemusia byť presné. Napríklad informačný materiál na blogu 1-800-Petmeds, ako aj na stredisku zdravia a wellness, skúmajú veterinárni lekári, ako aj licencovaní farmaceuti. Je nevyhnutné poznamenať, že odporúčania uvedené v týchto oblastiach sa nikdy nesmú využívať ako náhrada za veterinárneho lekára vášho domáceho maznáčika.

3. Čo môžem urobiť, aby som pomohol zastaviť to, aby sa to znova stalo?

Závisí to od diagnostikovaného stavu; Avšak pre rutinnú starostlivosť o zdravie a wellness, ako sú kožné infekcie, ako aj horúce škvrny, by to mohlo naznačovať udržiavanie kroku s blchami a preventívne lieky. Dodržiavanie krokov s rutinnou starostlivosťou je oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým s dômyselnými výrobkami, ako je napríklad golier Serresto, ktorý odráža blchy, ako aj kliešte na 8 po sebe nasledujúcich mesiacov. V iných podmienkach by to mohlo naznačovať spôsob úpravy života vášho domáceho maznáčika, pokiaľ ide o stravu, pokiaľ ide o stravu , Cvičenie, terapie obohacovania životného prostredia atď.

4. Prečo predpisujete tento liek pre môjho domáceho maznáčika, ako aj aké sú potenciálne dopady na bočné dopady alebo interakcie liekov?

Mnoho veterinárnych lekárov má všeobecne lekárne vo svojom zdravotníckom zariadení, v ktorom potrebujú hrať podobné funkcie ako ľudskí farmaceuti pri vydávaní liekov na predpis pre domáce zvieratá. Je veľmi dôležité, aby majitelia domácich miláčikov pochopili, čo sú predpísané ich rodinné domáce zvieratá, prečo sa lieky predpisujú, ako aj aké potenciálne nebezpečenstvo predpísaného lieku môžu byť. Iatrogénne ochorenie je výsledkom chyby lekárov alebo liekovej reakcie/interakcie, ako aj pre majiteľov domácich miláčikov je dôležité, aby mali majiteľov domácich miláčikov so svojimi veterinárnymi zdravotnými a wellness starostlivými dodávateľmi, aby minimalizovali riziko svojich domácich miláčikov.

5. Vyžaduje môj domáci miláčik antibiotikum pre jeho zdravotný stav?

Nad diagnostikovaním, ako aj nadmerným používaním antibiotík v ľudskej aj veterinárnej medicíne viedlo k rozvoju rezistencie na antibiotiká, čo je jeden z dôvodov, prečo majitelia domácich miláčikov musia premýšľať o tom, či je potrebné antibiotikum.

Napríklad typické podmienky horných dýchacích ciest, ako je napríklad kašeľ mierny chovateľský kašeľ u psov, ako aj kýchanie/šnupavý šnupavý u mačiek, sú zvyčajne prevažne vírusové. Výsledkom je, že antibiotiká v týchto situáciách skutočne nie sú potrebné. Typická okolnosť veterinárnej metódy mačiek je, keď mačky predstavujú príznaky choroby s nižším močovým traktom (naliehavosť, napätie, ako aj krv v moči), ako aj veterinárna výskumná štúdia ukázala, že veľká väčšina týchto mačiek nemá bakteriálnu močovú traktu infekcie. Takéto diskusie medzi veterinárnym lekárom, ako aj majiteľmi domácich miláčikov pomôže minimalizovať nárast, ako aj nedávne zvýšenie rezistentných superbugov, okrem bakteriálnych infekcií rezistentných na meticilín (známe ako MRSA), čo je rozhodujúce nielen pre zdravie a zdravie našich zvierat, Nakoniec však naše vlastné zdravie a wellness, ako aj prežitie.

6. Presne ako by ste sa postarali o svoje vlastné rodinné domáce zvieratá, pokiaľ ide o riadenie tohto stavu alebo o diskutovaných lekárskych alebo chirurgických rozhodnutiach?

Aj keď môže byť praktické pre veterinárnych lekárov, aby prešli tým, čo by urobili, keby to boli ich vlastné domáce zviera, pokiaľPre domáceho maznáčika, ak by to bolo zviera veterinárneho lekára, nemusí byť ideálnym rozhodnutím pre opatrovníka zvierat. Napríklad náklady na veterinárnu starostlivosť, ako aj služby, okrem schopnosti klientov zvládnuť alebo liečiť konkrétne zdravotné stavy doma, zistia od prípadu k prípadu, čo je to najlepšie diagnostické a/ alebo plán liečby pre každý prípad.

7. Presne, koľko skúseností máte diagnostikovanie a/alebo liečbu tohto konkrétneho stavu v mojom domácom zvieratách?

Z dôvodu zvýšenej zložitosti, ako aj špecializácie ľudskej aj veterinárnej medicíny by bolo praktické, keby sa majitelia domácich miláčikov opýtali svojich veterinárnych lekárov na svoje skúsenosti s prácou v súčasnom diagnostikovanom stave domáceho maznáčika.

Budúcnosť veterinárnej medicíny sa týka špecializácie na rôzne orgánové systémy, ako aj na patológiu chorôb. Keď zviera stanoví komplexný stav, ako je rakovina, neurologické ochorenie, srdcové choroby alebo chronické tráviace problémy, je praktické, aby veterinárny lekár informoval majiteľov domácich miláčikov, čo môže ponúknuť vo svojej praxi, alebo či odporúčame veterinárnym odborným odborníkom je potrebné.

8. Aký je najlepší plán diéty na kŕmenie môjho domáceho maznáčika, v kúpe, aby som ich udržal zdravý a/alebo pomohol pri riadení alebo zastavení konkrétneho ochorenia?

Vzhľadom na funkčný stravovací plán, ako aj výživové hrajú pri zastavení, ako aj pri riadení akútnych/chronických chorôb, je pre klientov rozhodujúce opýtať sa veterinárneho lekára na potreby stravovacieho plánu ich domáceho maznáčika. Napríklad chronické srdcové a/alebo kardiovaskulárne ochorenie môže potrebovať stravu s nízkou soľou; Pri chronickom ochoreniach pečene a/alebo obličiek môžu byť potrebné nižšie bielkovinové diéty; Pre chronické kožné alergie a/alebo tráviace trakty môžu byť potrebné knihy alebo hydrolyzované bielkovinové diéty atď.

Podľa mojich skúseností, ako aj podľa názoru, pre preventívne výživové poradenstvo sa domnievam, že je najlepšie vyhľadať radu s veterinárnym lekárom kvalifikovaným v holistickom veterinárnom medicíne, pretože štandardní veterinárni lekári absolvujú mimoriadne kúsok výživy v našom tradičnom výcviku v zdravotníctve. V prípade rodinných domácich miláčikov, ktoré nepotrebujú špeciálne stravovacie požiadavky, sú to najlepšie potraviny pre domáce zvieratá, ktoré odporúčam.

9. Na čo sa musíme zamerať pred ďalšou veterinárnou návštevou?

Po dôkladnej diagnostikovaní stavu alebo liečení by bolo praktické pre veterinárnu osobu, klienta a budúcu starostlivosť o domáceho maznáčika, ak sa klienti pýtajú na ďalšie kroky. To zdôrazňuje skôr hodnotu preventívnej starostlivosti, než aby bola reaktívna. Môže to zahŕňať základnú preventívnu starostlivosť o preventívne wellness, okrem preventívnych doplnkov, stravovacích terapií, terapií úpravy návykov atď.

10. Kedy musíte znova vidieť môjho domáceho maznáčika?

Často odrádzajúca situácia pre veterinárnych lekárov je presne to, ako klienti bežne nedodržiavajú návrhy liečby, pokiaľ ide o dokončenie programu liečby. Napríklad dokončenie celého predpisu, okrem toho, kedy musí byť domáceho maznáčika znova vidieť na následné opatrenia. Mnohokrát stav domáceho maznáčika iba čiastočne vylepší alebo rýchlo opakuje, takže je nevyhnutné pochopiť, kedy priniesť svojho domáceho maznáčika na následné vyšetrenie, aby sa zabezpečilo, že liečba je úspešná.

Aká bola vaša skúsenosť s tým, že ste počas návštev veterinára vášho domáceho maznáčika oveľa hlasnejšie? Existujú konkrétne obavy, ktoré sa vždy uistite, že sa počas skúšky pýtate? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch!

Zdravie domácich miláčikov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *