, aj keď ju neradi pripúšťame, zvyčajne robíme rozsudky na základe vzhľadu – a zjavne to platí aj pre mačky. V novej štúdii uverejnenej v Anthrozoose vedci z Kalifornskej štátnej univerzity a Nová vysoká škola na Floride skúmali takmer 200 ľudí. study participants were asked to associate 10 personality terms (active, aloof, bold, calm, friendly, intolerant, shy, stubborn, tolerant and trainable) with five cat colors–orange, tri-colored (tortoiseshells and calico cats), white, black a dvojfarebné (biele a čokoľvek iné).

Trifarebné mačky (korytnačky a mačky Calico) hodnotili vysoko aloofness a netoleranciu. Tí z nás, ktorí milujú naše mučenia pre svoje odlišné osobnosti, známe tiež ako „mučení“, môžu s týmto hodnotením nesúhlasiť. Torties majú tendenciu byť silným vôľom, trochu horúce a môžu byť veľmi vlastníci svojho človeka. Iné slová používané na opis tortov sú silne nezávislé, slabé a nepredvídateľné. Zvyčajne sú veľmi hovoriaci a ich prítomnosť a potreby vedia čokoľvek od syčania po meow až po silnú purr.

Ale aj keď môže existovať spojenie medzi farbou srsti a temperamentom, všetky mačky sú tiež jednotlivcami. Hovorí sa, že tabbies sú prepustené a priateľské, oranžové mačky sú považované za veľmi láskavé, čierne mačky sa hovoria, že sú zároveň sladké a tvrdohlavé, a tuxedos sa hovorí, že sú dokonca mierne temperované. Ale pre každú bezstarostnú babičku je tu jemný pruhovaný lovec. Pre každú priateľskú pomarančovú mačku je tu vysoko špirálovitý klaun marmelády.

A pre každú chúlostivú tortu je tu aj sladká. Zo všetkých mučení v mojom živote, Virginia, moja prvá kancelária mačka v zariadení Animal Medical, v tom čase, bola pravdepodobne najtypickejšou „typickejšou“ tortie. Možno nenapísala príručku o mučení, ale určite si ju zapamätala. Amber bol sladká, bezstarostná a prakticky plachá mačka. Buckley bol vysoko citlivý, super-oslabený tortie. Allegra je zaujímavá kombinácia ducha s vysokou energiou, ktorá v niektorých prípadoch prakticky hraničí s Hyper a milujúci pokoj, ktorý mi topí moje srdce. Ruby je malý IMP, ktorý ide od hravých a chúlostivých až po macle a purpring z jednej sekundy do druhej.

To všetko ukazuje, že podľa jej farby nemôžete súdiť tortie alebo inú mačku – a to je obzvlášť nevyhnutné, keď sa týka prijatia. Strávte čas s mačkou a spoznávajte ju skôr, ako sa zaväzujete, že ju adoptujete, pretože v konečnom dôsledku je to osobnosť mačky, a nie farba, ktorá zistí, či je mačka pre vás a vašu rodinu najvhodnejšia. Pokiaľ, samozrejme, vaše srdce bolo ukradnuté iba jedným vzhľadom.

Myslíte si, že existuje spojenie medzi farbou srsti a temperamentom?

Ingrid King

«Môžete dať svojej mačke chrípku?
Giveaway: That Bag and Greating Cards od Lalaland Ink »

35 komentárov k neposudzovaniu korytnačky mačky podľa jej farby

Kathy hovorí:

21. marca 2018 o 10:41

Moja torti audrey je veľmi bezstarostná milujúca dievča Podľa môjho smokingu je diamant sofistikovaný, ale milujúci, ale môže byť agresívny voči Danielle, keď sa dostane blízko jej tváre, takže žiadna z mojich mačiek nezodpovedá ich stereotypom lol

Odpovedať

Allison hovorí:

14. júna 2014 o 9:38 hod.

Pred štyrmi rokmi som si adoptoval svoje sladké detské torcie. Munchen je deväť a nemôžem myslieť na oveľa fantastickejšiu mačku. Má „mučenie“, ale je milenkou. Má nejaké zvláštne návyky. Najprv hrá načítanie s uši (musia sa použiť). Po druhé, prosí o jedlo a vyvíja nadýchaný chvost. Po tretie, prebudí nás na jedlo tým, že nás odpaľuje svojimi labkami, meowingom a behaním okolo vankúšov. Môj manžel ju zvyčajne živí a potom skočí späť do postele a spí so mnou. Je to taká fantastická malá dáma.

Odpovedať

Ingrid hovorí:

14. júna 2014 o 17:24

Munchen znie ako fantastické dievča, Allison!

Odpovedať

Mel hovorí:

26. marca 2014 o 2:14

Haha. Tieto tortie príbehy ma rozosmeli.

Dobrovoľne som sa zúčastnil útulku a videl som, ako existuje všetky druhy mačiatka! Momentálne uvádzame krásny pár oranžových/bielych, šedo -bielych, dvoch tabbies (hnedá a strieborná) a jeden sladký smoking. Mačky, ktoré som videl, majú pred farbami kabátu svoje vlastné osobnosti, pretože som mal nejaké mimoriadne sladké mučenia, ktoré prechádzajú a idem. Jeden som dostal z útulku, v ktorom som sa dobrovoľne prihlásil, než sa vypne.

Je to tortie a jej meno je Leelu. Žije s tabby, ktorý je oveľa starší ako jej menom Stitch; Sú to najlepší priatelia. Leelu miluje maznanie a je obrovský! Je takmer 20 libier a tri stopy, ale stále rastie. Tak veľmi ju milujem.

Som rád, že som to našiel!

Odpovedať

Ingrid hovorí:

26. marca 2014 o 5:32

To je veľká tortie, Mel! Celkom úplne bezplatne uverejňujete fotografie na našej stránke Facebook (odkaz v bočnom paneli), radi by sme ju videli!

Odpovedať

Melnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *